Koty – Maine Coon, Perski, Norweski Leśny

25 września, 2015

Często spotykani klienci w salonie to właśnie koty długowłose. Koty to zwierzęta domowe, które wbrew pozorom potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i okazuje się, że takiej pielęgnacji trzeba poświęcić znacznie więcej czasu niż się wydaje, aby kot wyglądał naprawdę ładnie.Dla niektórych może to okazać się nawet przyjemnością jeśli chodzi np. o czesanie kota.Koty długowłose posiadają duże ilości podszerstka, który trzeba systematycznie wyczesywać, aby nie tworzyły się kołtuny a przy okazji abyśmy w domu nie mieli sypiącej się sierści. Rzadko zdarza się właściciel, który potrafi ułożyć sobie kota w taki sposób, aby mógł go bez przeszkód wyczesać w domu nie zostając przy tym podrapany lub pogryziony bądź po prostu z braku czasu nie może się zająć kotem aby go systematycznie wyczesywać.

W tym momencie nasze sprawne ręce i doświadczenie przychodzą z pomocą. Efekt jaki przynosi systematyczne czesanie kota przewyższa często oczekiwania klienta. Przede wszystkim zalety to brak linienia i wszechobecnej sierści na dywanach czy kanapie, ale i co ważne samemu kotu jest zdecydowanie chłodnej w upalne dni, kiedy pozbędziemy się gęstego miękkiego puchu znajdującego się pod włosem okrywowym.
Poza tym po wyczesywaniu ma ładniejszy , błyszczący włos a przy okazji przyzwyczaja się do czesania co na pewno ułatwi w przyszłości jego domową pielęgnację bądź nieco szybszą usługę w Naszym salonie.

Trzymamy się zasady, że nie pracujemy z kotem dłużej niż godzinę i to nam się udaje. Jeśli jest kot w stanie ekstremalnym to wizyta może być podzielona na dwa razy co jest raczej rzadkością. Zdecydowanie zachęcamy do systematycznego wyczesywania zamiast strzyżenia kota. Przekłada się to nie tylko na przyzwyczajenie kota do czesania, ale także i skrócenia czasu samej wizyty jak i cenę.

Comments are closed here.