Strzyżenie psów

Czesanie psa | Warszawa, Planet GroomStrzyżenie psówWiększość Klientów salonu to osoby, które chcą aby ich pies na co dzień wyglądał ładnie i schludnie a przy okazji strzyżenie było praktyczne w użytkowaniu. Przy każdej wizycie ustalamy w jaki sposób ma wyglądać Pupil. Każdy nasz Klient otrzymuje informacje odnośnie utrzymania danej rasy oraz domowych kąpieli i czesania.Trymowanie psów (Przygotowanie do wystawy)Temat trymowania jest bardzo rozległy i można o nim bardzo dużo napisać, nie będziemy jednak omawiać szczegółów natury technicznej a postaramy się przybliżyć Państwu kilka podstawowych informacji. Zapraszamy do naszego działu - najczęściej zadawane pytania.
 

Pierwsze strzyżenie psa?

Często pytanie jakie pada z ust klienta to: Kiedy wybrać się pierwsza na wizytę z psem na strzyżenie? Pierwsze kryterium jakie musi spełniać psiak to szczepienia oraz okres kwarantanny jaki przypada po szczepieniach. (więcej…)


Jak pracujemy z psem?

W naszej pracy staramy się stawiać nacisk na  komfort psiaka który nas odwiedza. Czy jest to mały pies czy duży to zawsze staramy się sprawnie wykonać naszą usługę tak ,aby jak najmniej czasu musiał stać na stole. (więcej…)


Co wchodzi w skład usługi strzyżenia?

Klient, który decyduje się na skorzystanie z usług naszego salonu zawsze otrzymuje full serwis, czyli czesanie czy też rozczesywanie skołtunionej sierści, kąpiel z odżywką jak i ostatecznie strzyżenie czyli wszystko (więcej…)


Jak długo trwa strzyżenie?

Czas jaki jest potrzebny,aby wykonać pełną usługę jest zależny od wielkości pieska, jego zachowania jak i stanu w jakim się znajduje. Zdarzają się przypadki(chociaż bardzo rzadkie)iż ze względu na stan psa wizyta w salonie (więcej…)


Kiedy pierwsze trymowanie psa?

Pierwszą i podstawową rzeczą jaką powinien spełnić pies ,aby przyjść na zabieg trymowania do groomera to szczepienia. Salon to miejsce, gdzie głównymi gośćmi są inne psiaki i jest w nim dużo innych (więcej…)


Strzyżenie psa maszynką czy trymowanie?

Sama decyzja o tym, strzyc czy trymować psiaka zależy tylko i wyłącznie od samego właściciela i od tego czy będzie wystawiany oraz czy właściciel będzie pilnował samego cyklu trymowania jaki powinien być zachowany jeśli decydujemy się na trymowanie.

U psa szorstkowłosego (i nie tylko) są dwa rodzaje włosa. Pierwszy jest to podszerstek, czyli miękki włos, który znajduje się zaraz pod włosem okrywowym (ten nas głównie interesuje) jeśli chodzi o trymowanie. (więcej…)


Wprowadzenie rotacji włosa i jego zachowanie.

Bardzo ważne jest zachowanie rotacji włosa okrywowego, w taki sposób aby przy zabiegu trymowania usuwać tylko włos martwy czyli wierzchnią warstwę, która jest najdłuższa, a pod spodem zostawić mały odrost włosa okrywowego. (więcej…)


Jak często trymować psa aby był perfekcyjny?

Często klient, kiedy odwiedza nasz salon po zabiegu trymowania mówi, myślałem, że włos będzie krótszy. To jakiej długości odrost zostanie po zabiegu, zależy od tego jaki odstęp zostanie zachowany między wizytami na trymowanie. (więcej…)


Ile trwa trymowanie psa?

Trymowanie psa to praca ręczna, która często bywa czasochłonna oraz wymagająca odpowiedniej wiedzy technicznej.
To jaki czas jest potrzebny na trymowanie zależne jest oczywiście (więcej…)


Czesanie między wizytami na strzyżenie.

Są psy, którym mimo systematycznych wizyt co 2 lub 3 miesiące wyjątkowo plącze im się włos na szacie hodując kołtuny, zwłaszcza przy deszczowej pogodzie kiedy włos nabiera wody.

(więcej…)