Częste pytania

Przedstawiamy Państwu odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania, chętnie również odpowiemy na dowolne pytanie związane z pielęgnacją psów i kotów planetgroom.info@gmail.com
Trymowanie a Strzyżenie. Czy można strzyc po trymowaniu?

Przychodzi taki czas, kiedy klient rozmyśla czy dalej trymować psa, czy może strzyc go jednak maszynką. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy pies ma już swoje lata i nie chce się go męczyć dłużej na stole lub gdy pies nie jest wystawiany i nie ma się czasu na pilnowanie cyklu trymowania. (więcej…)


Czy kąpiel psa przed wizytą jest wskazana?

Często klienci dzwoniąc pytają czy kąpać psa dzień wcześniej przed wizytą. Zawsze odpowiadam, że nie ma takiej potrzeby i nawet jeśli zostanie on wykąpany dzień wcześniej w domu, to i tak aby dobrze ułożyć włos pod strzyżenie (więcej…)


Czy podajecie środki usypiające, uspokajające podczas strzyżenia?

Często słyszę opinie kiedy ktoś mówi, że był u fryzjera i podawał środki usypiające psu lub kotu do strzyżenia, często bez wiedzy właściciela. Jest to dość kontrowersyjny temat i szczerze współczuję tym, którzy trafili na usługi takiego (więcej…)


Czy wycinają państwo kołtuny?

Wiadomym jest ,ze sierść psów z natury może się kołtunić nawet kiedy tego nie chcemy, czy to podczas tarzania się w zabawie z innym psem bądź, kiedy nie ma możliwości systematycznie czesać psa tym bardziej, gdy jest on z typu tych długowłosych. (więcej…)


Strzyżenie psa w zimie.

Pielęgnacja psa zimą jest tak samo bardzo ważna jak i w lecie czy też wiosną. Dużo właścicieli popełnia błąd w tym przypadku będąc przekonani iż psa nie powinno się strzyc w zimie ponieważ będzie mu zimno. (więcej…)


Czy można ostrzyc u nas psa bez kąpieli?

Kąpiel jak i czesanie to nieodzowne czynności, które muszą zostać wykonane, aby włos dobrze przyciąć i aby wyglądał on estetycznie, a w przypadku niektórych ras ładnie przylegał do skory i się nie puszył. (więcej…)