Strzyżenie psa w zimie.

23 września, 2015

Pielęgnacja psa zimą jest tak samo bardzo ważna jak i w lecie czy też wiosną. Dużo właścicieli popełnia błąd w tym przypadku będąc przekonani iż psa nie powinno się strzyc w zimie ponieważ będzie mu zimno. Tym samym zaniedbując psie futro zimą wyrządzamy psu więcej szkody niż korzyści. Przy złej pogodzie w zimie czy na jesieni splątany włos u psa nabiera wody i zaczynają hodować się kołtuny, które z czasem jest co raz trudniej usunąć. Takie kołtuny nabierają dodatkowo wody przy złej pogodzie co może prowadzić z czasem do przeziębienia czy wręcz odparzeń na skórze psiaka.

Kiedy nadchodzi wiosna i odwiedzamy później salon groomerski, wizyta dla psa nie musi być przyjemna z powodu stanu szaty w jakim będzie. Czas wizyty się wydłuża pies bardziej się stresuje i nie jest to dla niego często miłe doświadczenie. Prawidłowym pytaniem byłoby tutaj w jaki sposób strzyc lub pielęgnować psa zimą a nie czy w ogóle to robić. Jest kilka wyjść w tym przypadku. Dobrać w taki sposób fryzurę aby była ona dłuższa lub po prostu zrobić samą kosmetykę.

Można też zupełnie ostrzyc psa jak to się robi na wiosnę czy w lecie a na grzbiet przed samym spacerem z psem zarzucać po prostu kubraczek. Trzeba także brać pod uwagę, że w chłodniejszy okres jakim jest zima, zazwyczaj nie wybieramy się z psem na dłuższe spacery, a psy same pokazują często, że nie chcą długo przebywać na dworze. Na świecie istnieją nie tylko psy długowłose bądź o gęstej szacie, którym może i nie będzie aż tak zimno, ale i także psy krótkowłose, które nie muszą być strzyżone a i tak nie mają wyjścia i na spacer wychodzą. Tak więc wskazane jest aby dbać o pupila cały rok.

Comments are closed here.