Jaki grzebień dla psa? Jaki szampon dla psa? Czy kąpać kota?

23 kwietnia, 2023

1. Furminator, który jest polecany często w sklepach dla zwierząt jest do krótkiej sierści, rękawiczki tak często reklamowane nie wyczeszą psa dogłębnie(od skóry) a jest to bardziej marketing.

    2. Pomoc w rozczesywaniu środkami do tego wyprodukowanymi często utrudnia a nie ułatwia rozczesywanie, zrób to na sucho lub…..

    3.Do rozczesywania kołtunów u psa mozesz użyć naturalne olejki (jedwab, argan,czarnuszka itp). Stworzy to poślizg i pozwoli na łatwiejsze dotarcie do kołtunów przy okazji dobrej jakości olejek odżywi włos i nawilży go.

    4. Zaopatrz się w grzebień i szczotkę do wyczesywania dla zwierząt. Narzędzie ma rozczesywać a nie „głaskać” ( furminator nie nadaje się do długowłosych zwierząt) do wyciągania podszerstka potrzebne jest zgrzebło. 

    5. Czy wiesz że szampon do białych psów nie wybiela a uwydatnia kolor i to nie tylko biały? Używając go do ciemnej sierści uwydatnisz i nadasz intensywnego koloru sierści Twojego psa.

    6.Zadbaj o regularne trymowanie psa (co 3 lub 4 miesiące) nie przetrzymuj psa dłużej jeśli chcesz uzyskać prawidłowy efekt trymowania.

    7.Systematycznie czyść psu zęby. NA RYNKU są dostępne bardzo dobre pasty dla psów, koniecznie ze szczoteczką. Zapobiegnie to osadzaniu się kamienia a w przyszłości zabiegu u weterynarza pod znieczuleniem.

    8. Przycinanie włosów z opuszków u kotów jest szkodliwe dla zdrowia. Jest to mit. Nie wpływa do w żaden sposób na zdrowie a czasem wrecz przeciwnie, pozwala sprawniej poruszać się po śliskich powierzchniach.

9 . Czy wiesz kiedy kąpać swojego kota? Rób to wtedy kiedy jest ubrudzony lub wydaje brzydki zapach. Na codzień kotu który nie ma takich problemów, kąpiel nie jest potrzebna a jest to dodatkowy stres.

10. Do zastąpienia drogich odżywek, możesz użyć dobrej jakości jedwabiu. Na mokro bezpośrednio po osuszeniu psa ręcznikiem a potem na sucho po wysuszeniu suszarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *