Czesanie psa przed kąpielą i po?

22 września, 2015

Doświadczenie zdobyte przez kilka lat pracy z psami, rozmów z klientami jak i własnego doświadczenia zdobytego na przykładzie własnych psów pokazuje, że przez proste błędy popełniane w domu, pielęgnacja psa staje się nie lada wyzwaniem dla klienta w domu.
Podstawową zasadą jaką powinniśmy sobie przyswoić chcąc pielęgnować psa w domu to czesanie.Ta czynność powinna być zawsze przed kąpielą psa oraz po. Pytając klientów, którzy przychodzą do salonu o to, czy pies jest czesany w domu odpowiadają – oczywiście, że tak. Problem w tym, że w większości tych przypadków właściciele czeszą psy po kąpieli albo w ogóle tego nie robią.I tutaj jest odpowiedź na kolejne pytanie- dlaczego pies ma takie kołtuny?

Dzieje się tak wtedy, gdy włos jest chodź trochę splątany, nabiera on wody i zaczynają się problemy nie do pokonania jeśli chodzi o zwykłego właściciela, który nie wie jak z tym sobie poradzić. Zapewne panie, które będą to czytać bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę mając długie włosy, zawsze czeszą je szczotką przed umyciem głowy i po umyciu.Proszę sobie wyobrazić co by było gdyby tego nie robiły. Kwestia dobrania kosmetyków czy odżywek to temat na kolejny artykuł który zapewne poruszę na mojej stronie.

Comments are closed here.