Czesanie psa przed kąpielą i po?

22 września, 2015

Doświadczenie zdobyte przez kilka lat pracy z psami, rozmów z klientami jak i własnego doświadczenia zdobytego na przykładzie własnych psów pokazuje, że przez proste błędy popełniane w domu, pielęgnacja psa staje się nie lada wyzwaniem dla klienta w domu.
Podstawową zasadą jaką powinniśmy sobie przyswoić chcąc pielęgnować psa w domu to czesanie.Ta czynność powinna być zawsze przed kąpielą psa oraz po. Pytając klientów, którzy przychodzą do salonu o to, czy pies jest czesany w domu odpowiadają – oczywiście, że tak. Problem w tym, że w większości tych przypadków właściciele czeszą psy po kąpieli albo w ogóle tego nie robią.I tutaj jest odpowiedź na kolejne pytanie- dlaczego pies ma takie kołtuny?

Dzieje się tak wtedy, gdy włos jest chodź trochę splątany, nabiera on wody i zaczynają się problemy nie do pokonania jeśli chodzi o zwykłego właściciela, który nie wie jak z tym sobie poradzić. Zapewne panie, które będą to czytać bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę mając długie włosy, zawsze czeszą je szczotką przed umyciem głowy i po umyciu.Proszę sobie wyobrazić co by było gdyby tego nie robiły. Kwestia dobrania kosmetyków czy odżywek to temat na kolejny artykuł który zapewne poruszę na mojej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *