Shih Tzu

24 września, 2015

Prawidłowo: Pozostawiony długi włos
Dopuszczane: Strzyżenie maszynką, modelowanie włosa nożyczkami
Ten przemiły kanapowy psiak wymaga dużej uwagi jeśli chodzi o strzyżenie czy czesanie. Zaniedbując to możemy wyhodować sobie naprawdę solidne kołtuny co przyczyni się do tego, że samo strzyżenie Shih Tzu może trwać czasem nawet i 3 godziny jeśli jest on w złym stanie.

Posiada on miękki włos, który uwielbia się bardzo kołtunić jeśli nie jest on odpowiednio pielęgnowany. Staramy się uświadamiać klientów jak opiekować się taką szatą aby czesanie i pielęgnacja nie stała się zmorą właściciela i samego psa.

 

Pielęgnacja Shih Tzu w domu

Shih Tzu to pies, który wymaga także odpowiedniej uwagi w domu a mianowicie czesania, które tak naprawdę przy tym typie włosa jest najważniejsze, jeśli chodzi o samą pielęgnację w warunkach domowych. Stwierdzenie, że ważniejsze od kąpieli nie będzie przesadzone a jak najbardziej na miejscu. Często popełnianym błędem przez właścicieli przy pielęgnacji tego puchatego przyjaciela to domowe kąpiele bez czesania co niesie za sobą często opłakane skutki. Zawsze dlatego podkreślam ,że w domowej pielęgnacji tego psiaka najważniejsze jest czesanie aby wizyta w salonie groomerskim nie była dla niego bolesna z powodu jego zakołtunionej szaty.

Jeden komentarz

  • Matban says:

    Szukałem fryzjera właśnie w internecie, i zobaczyłem galerię i na pewno odwiedzę bo widzę po galerii że chyba warto!