Trymowanie a Strzyżenie. Czy można strzyc po trymowaniu?

23 września, 2015

Przychodzi taki czas, kiedy klient rozmyśla czy dalej trymować psa, czy może strzyc go jednak maszynką. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy pies ma już swoje lata i nie chce się go męczyć dłużej na stole lub gdy pies nie jest wystawiany i nie ma się czasu na pilnowanie cyklu trymowania.

Także częstym pytaniem świeżo upieczonych właścicieli pieska jest : Strzyc czy trymować psiaka? i jakie są następstwa jednego i drugiego zabiegu?
To czy piesek będzie trymowany, czy też strzyżony maszynką zależy tylko i wyłącznie od decyzji samego właściciela. Jeśli decydujemy się brać udział w wystawach to nie ma innego wyjścia jak systematyczne trymowanie psa aby włos był w dobrej kondycji.Są też klienci, którzy mimo iż nie mają wystawowych psów, decydują się trymować bo uważają to za bardziej stosowne. Trzeba wiedzieć także, że jeśli decydujemy się na zwykłe strzyżenie maszynką to włos stanie się miękki, po czym nie będzie już odwrotu jeśli właściciel zdecydowałby się jednak na trymowanie.
Głównym następstwem strzyżenia maszynką po trymowaniu jest zmiana struktury samego włosa oraz jego zmiękczenie.

Przykładem może być jeden z moich psów. Mój terrier Abi, który był trymowany przez 10 lat, a od 2 lat jest strzyżony maszynką z tego powodu iż zabieg trymowania jest znacznie dłuższy od strzyżenia maszynką i jest to dla niego dość wyczerpujące.

Jeśli chodzi o zmiany skórne czy linienie nie zauważyłem od tamtej pory żadnych zmian. Tak więc ze swojego doświadczenia oraz klientów, którzy zdecydowali się na strzyżenie maszynką zamiast trymowania nie niesie za sobą bardziej poważnych konsekwencji, które by miału utrudnić samą pielęgnację psiaka.

Comments are closed here.